Analysaattorit ja mittausjärjestelmät

Tuotteet | Analysaattorit ja mittausjärjestelmät

Kontram on Suomen johtava jatkuvatoimisten prosessi-, päästömittaus-, ympäristöilma-, voimalaitos- ja nesteanalysaattoreiden sekä mittalaitteiden toimittaja. Kokonaispalvelumme kattavat mittausjärjestelmien suunnittelun, dokumentoinnin, viritykset ja ylläpitopalvelut.

Tyypillisimmät sovellukset ovat päästöjen, prosessikaasujen ja hiukkaspitoisuuksien sekä nesteiden eri parametrien mittaukset. Olemme erikoistuneet korkealaatuiseen teollisuus- ja ympäristöteknologiaan.

Ladataan...

Kysy lisätietoja asiantuntijoiltamme

Pekka Ilmola

Tuotepäällikkö

Kaasuanalysaattorit

Puhelin 050 308 7414

pekka.ilmola@kontram.fi

Riku Montonen

Tuotepäällikkö

Nesteanalysaattorit

Puhelin 044 298 6444

riku.montonen@kontram.fi

Eeli Anundi

Liiketoimintajohtaja

Puhelin 050 573 0752

eeli.anundi@kontram.fi

Pauli Janatuinen

Avainasiakaspäällikkö

Voimalaitokset

Puhelin 050 594 4746

pauli.janatuinen@kontram.fi

Janne Karvinen

Myynti

Etelä- ja Länsi-Suomi

Puhelin 050 518 9419

janne.karvinen@kontram.fi

Leevi Kormano

Myynti

Itä-Suomi

Puhelin 050 479 2029

leevi.kormano@kontram.fi

Miika Vesala

Myynti

Pohjois-Suomi

Puhelin 050 478 6638

miika.vesala@kontram.fi

Jouni Helkala

Tekninen myynti-insinööri

Puhelin 050 328 4437

jouni.helkala@kontram.fi

Maunu Häkkinen

Sisämyynti

Puhelin 050 911 0915

maunu.hakkinen@kontram.fi

Matti Kitunen

Projektimyynti

Puhelin 040 719 9025

matti.kitunen@kontram.fi

Jouni Koukonen

Projektimyynti

Puhelin 040 041 6423

jouni.koukonen@kontram.fi