Kenttälaitteet

Virtausmittaukset

Tuotteet | Kenttälaitteet | Virtausmittaukset

Virtausmittaus on tärkeä osa teollisuuden prosesseja, sillä se mahdollistaa nestemäisten ja kaasumaisten aineiden tarkan mittaamisen ja säätämisen. Virtausmittauksella voidaan parantaa prosessien tehokkuutta, optimointia, laadunvalvontaa ja turvallisuutta. Kontram Oy on yksi Suomen johtavista automaation ja mittaustekniikan tuote- ja ratkaisuntarjoajista, jolla on yli 50 vuoden kokemus ja huolellisesti rakennettu päämiesportfolio. Tarjoamme asiakkaillemme laajan valikoiman virtausmittareita eri sovelluksiin ja väliaineisiin. Edustamme maailman johtavia virtausmittausteknologian valmistajia.

Tutustu virtausmittaustuotteisiimme ja palveluihimme tarkemmin tai ota yhteyttä myyntiimme, joka auttaa löytämään juuri sinun tarpeisiisi sopivan ratkaisun.

Ladataan...

Kysy lisätietoja asiantuntijoiltamme

Riku Montonen

Tuotepäällikkö

Nesteanalysaattorit

Puhelin 044 298 6444

riku.montonen@kontram.fi

Janne Karvinen

Myynti

Etelä- ja Länsi-Suomi

Puhelin 050 518 9419

janne.karvinen@kontram.fi

Leevi Kormano

Myynti

Itä-Suomi

Puhelin 050 479 2029

leevi.kormano@kontram.fi

Miika Vesala

Myynti

Pohjois-Suomi

Puhelin 050 478 6638

miika.vesala@kontram.fi

Pauli Janatuinen

Avainasiakaspäällikkö

Voimalaitokset

Puhelin 050 594 4746

pauli.janatuinen@kontram.fi

Jouni Koukonen

Projektimyynti

Puhelin 040 041 6423

jouni.koukonen@kontram.fi

Matti Kitunen

Projektimyynti

Puhelin 040 719 9025

matti.kitunen@kontram.fi

Ville Pulkkinen

Myynti-insinööri

Puhelin 040 775 8813

ville.pulkkinen@kontram.fi

Jouni Helkala

Tekninen myynti-insinööri

Puhelin 050 328 4437

jouni.helkala@kontram.fi

Maunu Häkkinen

Sisämyynti

Puhelin 050 911 0915

maunu.hakkinen@kontram.fi

Eeli Anundi

Liiketoimintajohtaja

Puhelin 050 573 0752

eeli.anundi@kontram.fi