Analysaattorit ja mittausjärjestelmät

Nestemittaukset

Kontram Oy on maan johtava jatkuvatoimisten nesteanalysaattoreiden sekä mittalaitteiden toimittaja. Olemme toimittaneet nestemittauksia vaativia ratkaisuja monille eri toimialoille, kuten sellu- ja paperiteollisuudelle, kemianteollisuudelle, öljynjalostusteollisuudelle, kaivosteollisuudelle ja energiateollisuudelle. Olemme kehittäneet myös oman tuotteen, Kontram SWAS-järjestelmän, joka on tarkoitettu höyryn ja veden analysointiin. Kontram SWAS-järjestelmä on suunniteltu ja valmistettu Suomessa, ja se on räätälöitävissä asiakkaan erityisvaatimusten mukaan.

Kokonaispalvelumme kattavat mittausjärjestelmien suunnittelun, dokumentoinnin, viritykset ja ylläpitopalvelut.  Tyypillisimmät sovellukset ovat nesteiden eri parametrien mittaukset, kuten pH, sähkönjohtavuus, happi, sameus, väri, tiheys ja viskositeetti.

Ladataan...

Kysy lisätietoja asiantuntijoiltamme

Eeli Anundi

Liiketoimintajohtaja

Puhelin 050 573 0752

eeli.anundi@kontram.fi

Riku Montonen

Tuotepäällikkö

Nesteanalysaattorit

Puhelin 044 298 6444

riku.montonen@kontram.fi

Pauli Janatuinen

Avainasiakaspäällikkö

Voimalaitokset

Puhelin 050 594 4746

pauli.janatuinen@kontram.fi

Leevi Kormano

Myynti

Itä-Suomi

Puhelin 050 479 2029

leevi.kormano@kontram.fi

Jouni Helkala

Tekninen myynti-insinööri

Puhelin 050 328 4437

jouni.helkala@kontram.fi

Janne Karvinen

Myynti

Etelä- ja Länsi-Suomi

Puhelin 050 518 9419

janne.karvinen@kontram.fi

Miika Vesala

Myynti

Pohjois-Suomi

Puhelin 050 478 6638

miika.vesala@kontram.fi

Ville Pulkkinen

Myynti-insinööri

Puhelin 040 775 8813

ville.pulkkinen@kontram.fi

Maunu Häkkinen

Sisämyynti

Puhelin 050 911 0915

maunu.hakkinen@kontram.fi